Jak nás ovlivňuje energie našeho oblečení?

Každé oblečení má svou energii

Když nosíme oblečení, které není v našem stylu, působí na nás jeho cizorodá energie, která nás ruší. My se pak cítíme víc unavené nebo naopak neklidné, podrážděné, chováme se jinak, než je nám přirozené.
Jakoby v nás byly dvě protichůdné síly (nebo i víc, pokud nemáme oblečení v čistém stylu, ale máme na sobě kousky různých stylů). Cítíme se ztracené, neustále jakoby něco hledáme, nedaří se nám docílit pocitu spokojenosti.

Život pak není tak příjemný a neběží tak hladce, jako když jsme v souladu se svým oblečením.

 

Možná se Vám toto tvrzení zdá přehnané, ale oblečení máme na sobě prakticky neustále. Navíc ho máme přímo na těle. Sundáme ho často jen, když se jdeme vysprchovat.  Žádná jiná věc nám není tak blízko jako naše oblečení. Trávíme s ním dokonce víc času než se svými dětmi nebo partnerem.

Lidé to většinou v dnešní hektické době nevnímají, vědomě. Ale určitě znáte pocit, že v něčem se cítíte lépe, a v jiném oblečení jste celá nesvá, necítíte se v tom.

Některé ženy jsou dobře napojeny na své srdce a umí si oblečení, které s nimi souzní a podporuje je, vybrat samy intuitivně. Pokud máte pocit, že tohle není Váš případ, můžeme se na to podívat společně. 

 

Jak poznám, že mám na sobě správné oblečení?

Je to především absence výše popsaného (nespokojenost, únava, podrážděnost, sklíčenost...). Oblečení, které má stejnou energii jako Vy, podpoří Vaši přirozenou energii, která tak může volně plynout. Naopak nevhodné oblečení ruší harmonický tok Vaší energie, narušuje ji a Vy se necítíte ve své kůži. Kromě toho když máte na sobě  Vaše oblečení:

  •  Cítíte se v něm tak skvěle, že se Vám ani nechce se z něj svlékat, například když večer přijdete domů, takže nemáte potřebu se rychle převléknout do něčeho pohodlného. 
  • Oblečení s Vámi splyne, takže si ani neuvědomujete, že ho máte na sobě. Nijak Vás nerozptyluje, nevadí, neruší, nebrzdí, takže Vás ani nenapadne přemýšlet o tom, jestli v těch kalhotách nemáte moc velký zadek.
  • Nejen že Vás neruší, ale dodává Vám přesně tu energii, kterou potřebujete, takže Vás podporuje v tom být sama sebou, být autentická, originální. Když Vás něco napadne, prostě to uděláte, aniž byste přemýšlela o tom, jestli je to správné, protože víte, že ano.
  • Tím, jak s Vámi Vaše oblečení splyne, vytvoříte jeden harmonický celek, což je pro ostatní velmi příjemné na pohled. Navíc Vás i budou vnímat jako harmonický celek a nevšimnou si jednotlivých (nelichotivých) detailů, pokud nějaké máte (například široké pozadí, plochá hruď, krátké nohy...).

Pokud takovéhle oblečení ještě nenosíte, a chtěla byste, můžete na to jít metodou pokus-omyl. Zkoušet různé typy oblečení a všímat si, jak se v nich cítíte. Toto může být časově i finančně velmi náročně.

Nebo můžeme společně zjistit, jaký typ osobnosti jste a který styl byste měla nosit, aby Vás takto podporoval.  

Existuje osm typů osobností a ke každému náleží jeden styl oblečení, který má vhodnou energii.

Osm stylů oblečení - osm typů energií

Na Octo Codes Academy jsme měly úkol obléknout se do každého z osmi stylů a strávit v něm jeden celý den. Tenkrát jsem poprvé pocítila na vlastním těle, jak rozdílné energie má oblečení jednotlivých stylů

Pokusím se Vám stručně popsat energie jednotlivých stylů oblečení, jak je vnímám, a typy žen, pro které se takové oblečení hodí.
Pokusím se též popsat,  jak na Vás může daný styl oblečení působit, pokud není ten Váš pravý.

Zde ale musím připomenout, že každý člověk je jiný, jinak citlivý, jinak vnímavý, takže projevy působení cizího stylu se můžou lišit. Také samozřejmě záleží na tom, jaký typ ženy jste a jak podobná nebo odlišná je energie daného stylu a Vašeho pravého stylu - energie blízké Vašemu stylu Vám nebudou škodit tolik, jako energie totálně opačné.

V neposlední řadě záleží i na tom, zda oblékáte čistý styl (tedy koncentrovanou energii), nebo zda ho máte namíchaný s jinými styly, pak nebudou projevy tak silné, protože energie bude rozředěná, nebo spíš roztříštěná. 

 

Jak to funguje?

Možná jste si všimla, jak na Vás působí barva Vašeho oblečení. Že je rozdíl mezi oblečením ve světlých, pastelových barvách, nebo v sytých, zářivých barvách, nebo když máte na sobě něco tmavého či černého. Každé Vám dodává jinou energii.

Jinak na Vás působí čisté barvy, jinak barvy s příměsí bílé, šedé nebo černé.
Jinak se budete cítit v přírodních, zemitých, teplých barvách a jinak v zářivých, umělých, neonových šatech.
Záleží také na tom, jestli máte na sobě jednobarevné oblečení nebo více barev, jak jsou zkombinovány, zda jsou tam kontrasty, jak velké, resp. jak velký je vzor, zda je jemný, zaoblený, nebo třeba ostrý, geometrický, abstraktní.

Kromě barvy je důležitý i střih a materiál. Jiné to bude v lehkých, volných šatech, které kolem Vás vlajou, jiné v pouzdrových šatech, které přímo obepínají Vaše tělo. Jinak Vám bude v rovných hladkých šatech, jinak v šatech s volánky a nabíranou sukní.
Jinak se budete cítit v lehkých, nadýchaných věcech, jinak v oblečení z těžšího materiálu (džínovina, manšestr).

Důležitá je i délka a šířka sukně, kalhot, rukávů. A samozřejmě ozdoby - knoflíky, kapsy, výšivky, apod. Jejich množství, velikost, zda jsou výrazné či nikoliv.

Vidíte, že je toho hodně, co ovlivňuje výslednou energii oblečení daného stylu. Celkově styl doplňují a podporují i vhodné šperky, doplňky, boty, účes, make-up...

Nyní Vám stručně, pouze pro představu, popíšu jednotlivé typy energií a jaký vliv na nás mají. Pokud byste se chtěla o jednotlivých typech žen dozvědět víc nebo by Vás zajímalo, jak vlastně vypadá oblečení v jednotlivých stylech (nemám prostor to tady vše popsat), ráda Vám vše vysvětlím a ukážu při osobním setkání.

 

POPIS JEDNOTLIVÝCH STYLŮ MOMENTÁLNĚ PŘIPRAVUJI

Co z toho plyne?

Podle mě především to, že každý člověk má nějaké předpoklady být v něčem lepší než ostatní a být tak užitečný pro celé lidstvo. Že každý je tady potřeba, všech osm typů lidí, není jeden lepší nebo užitečnější než ostatní, každý může přispět svým dílem ke společnému blahu.

Je dobré vědět, jaký typ jsem a přijmout to. Připustit si, co je nad mé síly a o co bych se tedy neměla snažit a s klidným svědomím to přenechat ženám jiného typu, kterým to půjde lehce a ještě si to budou užívat.
A také si připustit, že jsou činnosti, které mě naplňují radostí a ve kterých jsem mnohem lepší než ostatní. A začít je dělat a využívat tak dary a talenty typické pro můj typ. K tomu jsem byla stvořená.
A nechat oblečení mého pravého stylu, aby mě v tom podporovalo.

Změna stylu oblékání má tedy obrovský dopad na náš fyzický i psychický stav a na náš život. Pokud začneme nosit to naše pravé oblečení, přestaneme se schovávat a začneme projevovat sami sebe, dávat najevo, kdo doopravdy jsme a jaké poklady v sobě máme, začneme se uzdravovat. Náš život se začne ubírat tím správným směrem a my to poznáme.